- -

Тимчасове татуювання

Мистецтво прикрашати своє тіло за допомогою нанесення татуюваньвідомо не одне тисячоріччя. Багато вчених дотримуються думки, що татуювання власного тіла зародилося ще в первісному суспільстві. Деякі великі компанії не приймають на роботу людей, що мають татуювання, якими б гарними професійними якостями ті не володіли. Татуювання служили не тільки прикрасою тіла, але і мали ритуальний і войовничий зміст. Крім того, татуюваннями таврували рабів, злодіїв, злочинців, браконьєрів і т.д. На жаль, бажання зробити собі татуювання часом затьмарює всі інші думки, і людина не замислюється про ті негативні наслідки, до яких може привести настільки недбале ставлення до власного здоров’я.

 

Пройшли тисячоріччя, але вміння робити татуювання не забуто. Сучасне значення татуювання наближається скоріше до прикраси тіла, бажанню виділитися з юрби, чим до таврування за яку-небудь провину. У деяких країнах татуювання власного тіла зведено в ранг мистецтва. В основному такому способу самовираження піддаються молоді люди, люди мистецтва і неформали. Вони ще люблять носити пірсінг.

 

Багато з людей, що зробили татуювання, згодом починають жаліти про свій учинок. Особливо це стосується людей, татуювання яких пов’язана з ім’ям колишнього улюбленого, якими-небудь датами або подіями. Можливо, людина просто «переросте» своє татуювання Може бути, відомості татуювання вимагає нова посада або нова робота в солідній фірмі. Причин може бути дуже багато.

Людині, змушеному зводити татуювання, не позаздриш. У кожному разі, у якому би якісному салоні і на якому би сучасному устаткуванні це не робилося, у кожному разі на шкірі обов’язково залишаться фляки. Цього не уникнути.

Цікавий той факт, що старі татуювання, виконані ще в радянські часи, зводити набагато легше. Порозумівається це тим, що сучасні фарби містять більше стійкі барвники, вивести які буває дуже складно.

Якщо малюнок просто набрид, його можна видалити, а можна «забити», тобто нанести на нього новий. Це під силу тільки висококваліфікованому майстрові, інакше результатом може бути незрозуміла розмита пляма.

Отже якщо ви вирішите зробити тату вам потрібно знати наступне.

 

Тату-салони

Останнім часом тату-салони з’явилися у всіх країнах, більше того, у розвинених державах їх можна зустріти в будь-якому місті, практично на кожній вулиці. Без сумніву є і салони, у яких працюють висококваліфіковані майстри татуювання, що надають своїм клієнтам дійсно якісні і відносно безпечні послуги. Зробити в такому салоні татуювання, нехай навіть і невеликих розмірів, коштує недешево.

У стародавності мати татуювання могли лише вожді, чаклуни і жерці. У сучасному світі татуювання може зробити будь-яка людина.

Якщо татуювання нанесене стійкими барвниками, вона залишиться на все життя. Звести її, звичайно ж, можливо, але це коштує недешево і однаково залишиться некрасивий рубець. Роблячи татуювання в салоні сумнівної репутації, можна нанести здоров’ю непоправної шкоди, а часом і поставити під погрозу своє життя.

 

Інструменти

Головним інструментом, без якого неможливе нанесення татуювання, є голка. Щоб малюнок вийшов гарним, голка повинна бути дуже гострої. Нанесення татуювання тупою голкою приведе до того, що рано або пізно краю малюнка стануть розмитими, він буде нечітким і некрасивим. До того ж під час сеансу людина буде почувати нестерпний біль. Гостра голка небагато знижує болючі відчуття, але вони все-таки залишаються.

Відповідно до статистики, люди, що колись зробили собі татуювання в тату-салоне із сумнівною репутацією, більше ніколи в житті не зважилися б на повторну процедуру.

Найчастіше в тату-салонах використають голки, виготовлені з нержавіючого сплаву, до складу якого входять платина, нікель і легована сталь. Щоб не травмувати шкіру і глибоко ввести пігмент, голка повинна з однієї сторони бути заточена під «кулю». Якщо робити татуювання голкою зі звичайним заточенням, шкіра під час сеансу буде сильно кровоточити. У результаті ризик занесення інфекції зростає в кілька разів, а татуювання після загоєння можуть мати нерівні краї або неточний малюнок.

Недавно на ринку тату-послуг з’явився новий вид голки. Голки при цьому спаяні між собою в шаховому порядку і перебувають у два ряди. Процедура нанесення татуювання за допомогою таких голок менш хвороблива, але ризик влучення інфекції зберігається.

Перша електрична машина для нанесення татуювання була запатентована наприкінці XIX в. у США.

Зовсім безпечні стерильні одноразові голки. Однак у своїй безпеці можна бути впевненим тільки в тому випадку, якщо майстер при вас розкрив пакет і дістав голку. Якщо в салоні використають голки багаторазового застосування, вони повинні бути добре продезінфіковані після кожного нанесення татуювання. Для цього послу процедури їх повинні покласти в спеціальні крафт-пакети, де голки проходять стерилізацію при температурі 120–130 °С 1,5–2 ч.

Техніка нанесення татуювання

У процесі нанесення татуювання макрофагами (спеціальними клітинами) поглинається певна кількість барвників, які вводять під шкіру за допомогою голки. Глибше підшкірного шару барвники не проходять, а утримуються усередині клітин протягом всього життя людини.

Сеанс нанесення татуювання починається з бесіди з майстром. Він повинен довідатися в клієнта простан  його здоров’я і перевірити стан шкіри. Після цього він дає на вибір кілька малюнків і, беручи до уваги побажання клієнта, допомагає вибрати що сподобалося. У висококваліфікованому салоні по описі клієнта майстер може зробити індивідуальний ескіз. Якщо нічого цього не відбувся і майстер відразу береться за голку, з такого салону краще піти.

Вибравши малюнок, майстер повинен перевести його на кальку, а після того, як клієнт ще раз схвалить малюнок, уже на тіло через спеціальну копірку. Перед цим шкіра, де буде татуювання, обов’язково повинна бути оброблена антисептичним засобом. У противному випадку треба або піти, або попросити майстра продезинфицировать шкіру.

Останнім часом майстри тату-салонів користуються електричними апаратами. Виходячи з того, який малюнок повинен бути нанесений на шкіру, підбираються одинарні або потрійні голки, а також пучки з 5, 7, 8, 14 голок.

Після того як татуювання нанесене, шкіру необхідно ще раз обробити антисептичним розчином. Потім потрібно накласти спеціальну захисну пов’язку, оброблену маззю, що загоює. Крім того, майстер обов’язково повинен дати клієнтові поради, як краще доглядати за татуюванням під час загоєння шкіри.

Всім бажаючим зробити собі татуювання варто врахувати, що за нею потрібно ретельно доглядати, особливо в період її загоєння. У цей період також можна заразитися якою-небудь інфекцією. Багато захворювань починаються саме через попадання бруду на рану. У кожного майстра існують свої власні секрети, як правильно обробляти татуювання.

 

Загальні вимоги догляду за шкірою після нанесення татуювання полягають у наступному:
– пов’язку можна знімати не менш чим через 4–5 ч посля процедури;
– татуювання і шкіру навколо необхідно обережно вимити чистими руками теплою мильною водою;
– потрібно ретельно видалити мазь, що залишилася (крем або вазелін) і сукровицю, що утворилася;
– необхідно ретельно висушити шкіру, при цьому витирати, а тим більше терти її не потрібно;
– регулярно, найкраще 2–3 рази в день, на татуювання варто наносити шар крему (найкраще підійде дитячий);
– категорично не можна під час процесу загоєння шкіри загоряти, купатися у водоймах, відвідувати сауну, лазню і басейн;
– потрібно стежити, щоб на шкіру не потрапив бруд;
– необхідно носити легкий просторий одяг з натуральних матеріалів;
– у жодному разі не можна видаляти скоринки, що утворяться (болячки).

Бажано стежити, щоб електрична машинка збиралася у вас на очах, а майстер перед роботою надяг одноразові рукавички.

Не виявивши вчасно пильність, можна згодом пошкодувати не один раз. Завжди потрібно пам’ятати про наслідки недбалого поводження до інструментів і свого здоров’я. Будь-яке захворювання завжди легше запобігти, чніж потім намагатися вилікувати.

Види татуювань

Існує кілька видів татуювань. Класичними і найпоширенішими є татуювання, виконані стійкими барвниками. Вони робляться раз і назавжди. Багато тату-салонів в перелік своїх послуг включили можливість нанесення тимчасового татуювання.


Стійкі татуювання

Як уже було сказано, цей вид татуювань є найпоширенішим. Якщо таке татуювання втратило свій вигляд, краї розпливлися, а колір став неяскравим, її потрібно отреставрировать.

За допомогою хни можна одержати малюнок на шкірі різних відтінків – від яскраво-жовтогарячого до темно-коричневого.

Реставрація старих татуювань проводиться в будь-якому тату-салоне. Принцип нанесення фарби той же самий, що був описаний вище. Поверх старої фарби по тім же контурі наноситься новий шар фарби. При бажанні малюнок можуть злегка змінити, наприклад колір або розташування ліній.

Останнім часом стало модним робити комбіноване татуювання. Техніка її нанесення полягає в наступному: частина татуювання наколюється звичайним способом, а частина – шрамуванням, або скарифікацією.

При шрамувані на шкірі робляться невеликі надрізи, найчастіше скальпелем. Потім майстер вибирає фарбу потрібного відтінку і наносить її на місце розрізу, утираючи в шкіру. Завдяки цьому на шкірі залишається опуклий малюнок. Це дуже хвороблива процедура, тому шрамування часто виконується не весь малюнок, а окрема його частина (око тварини, елемент орнаменту й т.д.).

Цей спосіб виконання татуювання здійснюється під місцевим наркозом. Шрамування вважається досить небезпечною процедурою, тому що татуювання довго гоїться, а ризик розвитку інфекції зростає в кілька разів.

 

Тимчасові татуювання

Зараз стали дуже модними тимчасові татуювання. Від звичайного татуювання вони відрізняються насамперед технікою виконання. Малюнок може зберігатися від декількох днів до року.

Деякі тимчасові татуювання наносяться на шкіру за допомогою різних маркерів. Вони тримаються всього кілька днів. Їх наносять без допомоги голок, тому ризик розвитку інфекції небагато скорочується, зате залишається небезпека алергійних реакцій.

Прийнято вважати, що тимчасові татуювання можна змити спеціальною рідиною або через якийсь час вони зникають самі по собі. Це ставиться тільки до татуювань, нанесеним за допомогою маркерів. Татуювання, зроблене на строк понад 2-3 мес, може не зникнути до кінця. Відомі випадки, коли на місці так званого тимчасового татуювання через якийсь час виникала некрасива розмита пляма.

Видалити таке татуювання можна тільки тим способами, що і звичайну стійку. При цьому на шкірі можуть залишитися некрасиві шрами.

 

Татуювання хною

Татуювання хною з’явилося в Африці і є традиційною формою боді-арта.

Такий вид татуювання ставиться до тимчасового і через якийсь час малюнок зникає. Особливістю татуювання хною є нанесення барвника на шкіру, а не під неї. Таке татуювання тримається близько 1 мес.

У деяких салонах, щоб одержати різні відтінки, у хну додають різні барвники. При влученні на шкіру вони можуть викликати алергійні реакції. Відомі випадки, коли татуювання, виконане хною, була причиною виникнення екземи.

Звичайно малюнок із хни наноситься на ступні, кісті, передпліччя. Саме в цих областях лікарями і була замічена поява певних змін шкіри. Щоб одержати однорідну масу для нанесення на шкіру, хну потрібно розтерти в порошок і розбавити водою до консистенції густої сметани. Деякі майстри додають у масу цукор, волоські горіхи, масло евкаліпта, лимонний сік або розбавляють її міцно завареною кавою або сподіваємося, червоним вином і різними настойками.

Пасту із хни наносять на шкіру всього на 1-2 г, а потім обережно зіскрібають. Ніж довше тримати хну на шкірі, тим темніше буде колір малюнка, але і сильніша буде можлива алергійна реакція.

Назва курсу Вартість
Манікюр
Полірування нігтів 30 грн.
Покриття кольборовим лаком 50 грн.
Ремонт нігтя 20-30
Обрізний манікюр 60
Апарат ний манікюр 80 грн.
Комбінований манікюр 80  грн.
Покриття мікрогелем(після зняття гель лаку) 30 грн.
Гігієнічний манікюр для чоловіків 80 грн.
Дитячий манікюр 50 грн.
Французський манікюр 80 грн.
Художній розпис нігтів від 20 до 50 100 грн..
Китайський розпис нігтів від 30 до 50 100 грн.
Аерографія 150 грн.
Гель-Ліпка 30 грн.